kita · Rankdarbiai

Rašiklis iš popieriaus

Jeigu Jūs turite šerdelę bet neturite jai tinkančio rašiklio korpuso, tai nėra problema. Jeigu po ranka dar yra klijų buteliukas ir bet kokio popieriaus lapas, iš viso šito galima greitai padaryti visiškai funkcionalų rašiklį.

Jums reikės:

  • Šerdelės rašikliui
  • A4 formato popieriaus lapo
  • Liniuotės
  • Pieštuko
  • PVA klijų

Reikiamo popieriaus dydis priklauso nuo jo storio. Paprasto 80 g/m2 popieriaus reikės tik vieno A4 formato lapo. Ant pasirinkto popieriaus lapo skersai dedama šerdelė, iš vienos lapo pusės atmatuojamas kiek ilgesnis negu ji atstumas, o iš kitos lapo pusės 1-1,5 mm trumpesnis atstumas. Tada paimama liniuotė, šie du taškai sujungiami ir pagal šią liniją kerpama.

šerdelė ant popieriaus lapo

Prie atkirptos atraižos platesnio galo pridedama šerdis, patepama klijais ir atraiža šiek tiek susukama.

Popieriaus susukimas

Kai klijai išdžius, popieriaus atraiža toliau vyniojama aplink šerdelę, po truputi tepant klijus. Reikia stengtis, kad prie rašančio šerdelės galiuko išeitų gružus kūgio formos susukimas, o prie apatinio šerdelės galiuko išeitų plokštuma. Kai popierinė atraiža bus iki galo apsukta aplink rašiklio šerdelę, o jos galiukas patikimai priklijuotas, apatinę rašiklio dalį galima padailinti peiliuku.

Gatavas rašiklis

Gatavą rašiklį galima papuošti – nudažyti akriliniais dažais arba papildomai priklijuoti popieriuką su gražiu ornamentu arba paveikslėliu. Papildomam atsparumui nuo drėgmės rašiklį galima padengti keliais lako sluoksniais.

Dar rašikliui galima padaryti kamštelį. Iš pradžių iš plonos popieriaus juostelės susukamas ir suklijuojamas rašiklio storio rulonėlis. Po to paimama platesnė popieriaus juostelė ir apsukama aplink šį rulonėlį keletą kartų. Tokį kamštelį irgi galima originaliai papuošti ir padengti keliais lako sluoksniais.

rašiklis su dangteliu

rašiklis su uždėtu kamšteliu

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.